Els finishers valencians al UTMB 2016

Repassa ací la llista dels nostres corredors al UTMB, TDS, CCC i OCC

UTMB eixida

 

Tanquem una edició d’ensomni per als valencians al UTMB. La millor possiblement de la història tot i no haver victòries absolutes, com hem tingut en altres edicions, com al 2014 amb la victòria de Tere Nimes a la TDS. Però el comput global és molt destacable: 4 homes (Juanma Jiménez, Víctor Bernad, Roberto Gil i Paco Sáez) entre els 30 primers dels UTMB, una dona (Alicia Chaveli) en el top 20 femení.

l’UTMB més valencià

I quant a la resta de les proves, cal destacar el pòdium de Tere Nimes a la CCC, que a més va estar perfectament secundada per Raquel Martínez que va finalitzar dins del top 5. Cal destacar també el top 30 d’Eva Bellés i Belén Agut.

Nimes torna amb pòdium a la CCC

I quant a la TDS, doble top 10 valencià amb una Carmen María Pérez Serrano que es va quedar a les portes del pòdium. Quarta plaça amb ràbia perquè tenia el pòdium a les seues cames i una perdua al final va fer que es quedara a les portes. Satisfacció en general amb la prova, i destacada també l’actuació de Marian Bertolo acabant la que fa 10.

Doble Top 10 valencià a la TDS

La llista de tots els valencians

A continuació vos passem els resultats de tots els valencians a les diverses proves del UTMB. Revisa i si veus que falta algú no tingues dubte en fer-nos-ho saber al correu senselimits@senselimitsaventura.com o als nostres compters de Twitter i Facebook. Gràcies!!

 

UTMB  170 km 10.000+  

  • 23:27:18    JUANMA JIMENEZ (Green Power ST) / Valencia /  Valencia / Posició 10
  • 24:23:25    VICTOR BERNAD (AML Sport HG Meridiano 0) / Borriol /  Posició 13
  • 25:52:05    ROBERTO GIL ( WAA TEAM – CM GR 33) / Sant Joan de Moro / Posició 24
  • 26:19:54    PACO SAEZ (Team Sport HG- AML Sport) / Castelló /  Posició 27
  • 28:54:20   PACO PIQUERES (Atmósfera Sport Tunning) / Castelló /  Posició 55
  • 34:31:02    ALICIA CHAVELI (TEAM SPORT HG AMLSPORT SAM) / Alzira /  (dorsal 171)
  • 35:12:36    CARLOS VICENTE (Los Machaca Piedras) / Elche /  Posició 214
  • 40:38:09   ANTONIO REQUENA LOPEZ (Papelo) / Canals /  Posició 634
  • 41:18:46     JORGE PARICIO COMINS (Animals de Monte) / Almassora / Posició 697
  • 41:43:54     CESAR LOPEZ PINEL (Los Machaca Piedras) / Elche / Posició 751
  • 41:46:56     MANUEL GIL SANCHEZ (Fuentes and Calvente Natura) / Castelló / Posició 759
  • 41:57:43      JUAN CARLOS GARCIA ORTIZ (independent) / Cheste /  Posició 785
  • 42:25:39     GINES MACIA MOLINA (Los Machaca Piedras) / Elche / Posició 844
  • 43:03:12     RAMON MOCHOLI (Club Excursionista d’Alginet) / Alginet / Posició 918
  • 43:48:57     SALVADOR FAYOS (CE Llocnou) / La Pobla del Duc / Posició 1032
  • 45:09:10     RAUL CRESPO MONTIANO (Objetivo Finish) / Alaquàs / Posició 1244
  • 45:43:34     VICENTE DE FEZ (Trivoltors Alcasser) / València /  Posició 1345
  • 45:28:57     VICENTE MARTINEZ (Los Machaca Piedras) / Elche / Posició 1303
  • 46:14:18     JOSE LUIS BELTRAN (Mur i Castell-Tuga) / La Vall d’Uixó / Posició 1441

RETIRATS

  • ROBERTO MARTINEZ (Trail Villena) / Onil / (dorsal 631)
  • XIMO ALFONSO (Confiances Trail Club AAM) / Onda /  (dorsal 1270)
  • SALVADOR FERRER (Corriol X Trem) / Oliva / (dorsal 1442)
  • SALVADOR GARCIA (Atletismo Sagunt) / Sagunt /  (dorsal 1495)
  • JOAN ANTONI VIDAL (Los Machaca Piedras) / L’Olleria /  (dorsal 2128)
  • PEDRO ANTON (Los Machaca Piedras) / Elche / (dorsal 2166)
  • JOSE RAMON ESCOBAR (Los Machaca Piedras) / Elche / (dorsal 2189)

CCC 101 km 6100+ 

  • 14:14:01   TERESA NIMES (The North Face España) / La Vilajoiosa / Posició 25 / 3 FEM
  • 15:09:22   RAQUEL MARTINEZ (Tuga Wear) / Castelló /  Posició 44 / 5 FEM / 1 VET FEM
  • 17:27:28   EVA BELLES BELLES (CM Atzenet) / Atzeneta del Maestrat /  Posició 131 / 17 FEM
  • 17:43:00   JOSE GINES CARRASCO (Mur i Castell) / València / Posició 147
  • 18:30:33  BELEN AGUT (CM GR 33) / Atzenet del Maestrat / Posició 202 / 24 FEM
  • 19:04:39  JOSE ANTONIO AZORIN (Trail Villena) / Villena /  Posició 252
  • 21:02:49  SUSANA MINGOL (MiM) / Castelló / Posició 409 / 62 FEM  
  • 21:18:00  VICENTE UBEDA (Trail Villena) / Villena /  Posició 445
  • 22:15:28   JUAN CARLOS SALES PUIG (MiM) / Castelló / Posició 572
  • 23:01:40  JOSE MICO (Papelo) / L’Alcúdia de Crespins /  Posició 695
  • 23:33:31   JOSE VICENTE VICENT (Los Machaca Piedras) / Elche / Posició 778
  • 25:01:35   ALEJANDRO TORNER (CA Vall d’Uixó) / Castelló / Posició 1006
  • 26:13:26   JOAN CANET (CAMA) / Algemesí / Posició 1287
  • 26:13:28   JOSE ISIDRO DAMIÀ (Independent) / Algemesí / Posició 1288

RETIRATS

  • ADRIAN MARTINEZ AZORIN (Trail Villena)  (dorsal 5174)
  • JAVIER ROMERO (SM Gátova Avanza) / Paiporta /  (dorsal 3628)
  • JOSE RAMON BELTRAN (Amics de les Curses Populars Alcossebre) / (dorsal 4282)

TDS 119 km 7250+ 

  • 19:43:12    CARMEN MARIA PEREZ (Team Flowers) / Paterna / Posició 48 / 4 F
  • 20:44:58   LAMBERTO VIDAGANY (Crazy Runners) / Sueca / Posició 72  
  • 20:45:00  XIMO PELLICER (SuperateSport) / Gandia / Posició 73                
  • 21:35:07    ENRIQUE BARBER (Serra Vernissa) / Aielo de Malferit) / Posició 88   
  • 22:40:16   MARIAN BERTOLO (Mur i Castell-Tuga) / Sagunt / Posició 123 / 10 F 
  • 22:40:17   JOSEP M. GUILLEM (Mur i Castell-Tuga) / Benifairó de les Valls / Posició 124
  • 24:19:27    IVAN GARCIA (Corremón Trail) / Borriana / Posició 192
  • 25:30:20   SERGI TALENS (Realenc’s Trail Running) / Carcaixent / Posició 254
  • 25:30:23   FRANCISCO BORREDA (Serra Vernissa)  / Carcaixent / Posició 255   
  • 29:49:22   JORGE GUEROLA  (Els Cunyats) / Borriana / Posició 625 
  • 29:49:29   JUAN JOSE GARCIA CORCOLES (Els Cunyats) / Borriana / Posició 627
  • 30:50:41    MANUEL TORRES (Senglars Favara) / Sueca / Posició 753

OCC 55 km 3500+

  • 07:30:47    DIONISIO MAHEDERO (Green Power ST) / Paterna / Posició 44
  • 08:19:50    CESAR AZORIN (Trail Villena) / Chiva / Posició 95
  • 09:11:14      XAVI MUNERA (Entrenaments Dicavi Esports AMAE) / Puçol / Posició 203 
  • 09:11:19     LORENA RENAU (Entrenaments Dicavi Esports AMAE) / Estivella / Posició 205 / 25 F
  • 10:38:40    ALBERTO TELLO  (Green Power ST) / Valencia / Posició 496 
  • JOSE BERMEJO (Green Power ST) / Estivella  ******** retirat***********

*recorda: si vols donar-nos alguna informació complementària: senselimits@senselimitsaventura.com. Gràcies!


 

Related posts:

Compartir aquesta notícia a

Trackbacks/Pingbacks

  1. “Puedo hacer un top 5 en el UTMB” | SLA - […] Els finishers valencians al UTMB 2016 […]
  2. “En el UTMB no se disfruta nada” | SLA - […] Els finishers valencians al UTMB 2016 […]
  3. La terra del UTMB | SLA - […] Els finishers valencians al UTMB 2016 […]

Enviar un comentari

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *

Uso de cookies

Esta web utilitza cookies perquè fa que tingues una millor experiència de navegació. En continuar navegant entenem que dones el teu consentiment per acceptar la política de cookies, Punxa l'enllaç per a més informació. Agraïts! ;) " plugin cookies

ACEPTAR
Aviso de cookies
Translate »